SSS

Sıkça Sorulan Sorular

(S)ıkça (S)orulan (S)orular

1InGlobe Kimdir?
Temel amacı, yaşatmak olan, yaşatmayı sağlamak için yaptığı faaliyetlerin odağına bilim ve kültürlerarası iletişimi koyarak bu amaca ulaşacağına inanan, bilime gönül vermiş her milletten toplumların her kademesinden bireylerden (akademisyen, bürokrat, özel sektör temsilcileri ve öğrencilerden) oluşan, iletişim odaklı davranmayı düstur edinen uluslararası bir girişimdir. “Yaşamak için yaşatmak, yaşatmak için sevmek, sevmek için tanımak ve anlamak gerekir.” Parolasıyla yola çıkmıştır. Misyonu, bilimsel faaliyetler aracılığı ile insanlar arasındaki iletişimi arttırmak, insanları ve toplumları geliştirmek ve yaşatmak idealine ulaşmaktır. Yaradılanı, Yaradandan ötürü seven herkese kapımız açıktır.
2Kongre Amacı Nedir? Teşvik Hakkında Açıklamalar.
Kongre faaliyetlerimizin amacı, inglobe misyonu çerçevesinde bilimsel faaliyetler yapmak ve sürdürmektir. Bu kapsamda önceliğimiz yapılan çalışmaların bilimsel olarak katkı sağlaması yönündedir. Bu sebeple, yayım kriterlerimizde geniş özet ve kaynakça kriterleri getirilmiştir. Akademik teşvik, yapılan nitelikli çalışmaları desteklediği sürece faydalı olacaktır. Bu veriler altında geçmiş Kongrelerimiz güncellenen Akademik Teşvik Yönetmeliği ve Doçentlik Kriterlerini karşılamıştır. Geçmiş kongrelerimizde bildiri sunan katılımcılarımız akademik teşvikten yararlanmışlardır.
3Yazım Kuralları Nelerdir?
Yazım ve Dipnot kuralları Detaylar bölümünde açıklanmıştır. Tıklayınız.
4Kaç Adet Bildiri Sunabilirim?
Kongremiz katılımcıları en fazla 2 adet bildiri sunabilirler. Kongre ücretine 2 bildiri dahildir.
5Özetimi Gönderdiğim Zaman Kabul Onayını Son Tarihi Beklemeden Alabilir miyim?
Evet. Bildiri özetleri veya tam metinleri bize ulaştığı zaman hemen değerlendirmeye alınacaktır. Son kabul tarihi beklenmeksizin kabul edilmesi halinde kabul bildirimi en kısa sürede tarafınıza iletilecektir. Yaklaşık olarak 1 hafta sürmektedir.
6Kongre Programı ve Gün Talebi Hakkında
Kongre programı takvim dahilinde sitemizde yayımlanacaktır. Sunum günü ile alakalı talepler kayıt işlemi sırasında dekont ile birlikte e-posta ile iletilmelidir. Gün tercihleri talep sırasına ve konu uygunluğuna göre değerlendirilmektedir. Lütfen en az 2 gün tercihi belirtiniz.
7Özet Bildiri Basımı Yapılacak mı?
Evet, sözlü olarak sunulmuş bildirilerin özetleri 14 Ekim 2019 tarihinde Kongre Özet Kitabında yayımlanacaktır.
8Kongre Tam Kitabı Ne Zaman Yayınlanacaktır?
Kongre Özet Kitabı 14.10.2019 tarihinde, Kongre Tam Metin Kitabı 31.12.2019 tarihinde yayımlanacaktır.
9Kongre Nerede Yapılacaktır?
Kongre Konya'da gerçekleştirilecektir.
10Ailemle veya Arkadaşımla Katılabilir miyim?
Evet. Eşiniz yada arkadaşınız size refakat edebilir. Kongre'ye bildiri sunmadan "Dinleyici" olarak katılmak isteyen katılımcılar için ücretler Detaylar sayfasında verilmiştir.
11Son Ödeme Tarihi Ne Zamandır?
Kongre kayıt ücreti için son ödeme tarihi 15.09.2019 olarak belirlenmiştir.
12Kongre Ücretine Neler Dahildir?
Kayıt ücreti ile ilgili bilgiler detaylar sayfasında belirtilmiştir. Ayrıca aşağıda belirtilmektedir.
- Kongre Sunum İmkanları
- Çay&Kahve İkramları
- Kongre Kiti&Yaka Kartı
- Kongre E-Kitapları
- Yaka Kartı
- Katılım Sertifikası
- Sergiler ve Seminer Etkinlikleri
- Gezi Programı
Çevrimiçi sunumlarda herhangi bir materyal basılı olarak teslim edilmeyecektir. Kongremizde çanta verilmeyecektir. Dijital sertifikalar e-posta ile baskıya uygun şekilde seri numaralı olarak tarafınıza gönderilecektir. Gezi programları kapsamında giriş ücretleri katılımcılara aittir.
13Kongre Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?
Kongre kapsamında verilecek her türlü doküman, ekipman ve hizmetlerden yalnızca katılım ücreti ödeyen ve bizzat kongreye katılanlar faydalanabilir. Çevirimiçi katılımcılar ve kayıtlı katılımcı olmayan yazarlar hizmetlerden faydalanamayacaktır.
14Kongre Ücretine Yol Masrafları Dahil midir?
Hayır. Yol masraflarını katılımcılar kendileri ödeyeceklerdir. Daha sonra üniversiteniz bütçesinden bunları iade alabilirsiniz.
15Farklı Bir Yerde Konaklamam Mümkün müdür?
Evet, tercihleriniz dahilinde konaklama yapabilirsiniz.
16Çalışmalarımızı Nasıl Göndereceğiz?
Çalışmalarınızı congress@lawpos.org adresimize göndermeniz yeterlidir.
17Katılım Ücretini ve Yolluklarımı Kurumumdan Alabilir miyim?
Evet, kurumunuzun politikaları dahilinde, tarafınıza otel tarafından verilecek konaklama faturası ve katılım faturasını, katılım belgeniz, davet mektubunuz ile birlikte kurumunuzun ilgili birimlerine ileterek harcamalarınızı geri almak için başvurabilirsiniz.
18Makalede Bulunan Bütün Yazarlar Katılım Ücreti Ödeyecekler midir?
Makale'de birden fazla yazar olması durumunda;
A - Kongreye bizzat katılan katılımcılar ücret ödeyeceklerdir ve katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır.
B - Kongreye bizzat katılmadan, yalnızca makalede yazar olarak bulunanlar ise katılım ücreti ödemeyeceklerdir.
19Para İadesi Mümkün müdür?
Konaklama ve toplantı teknik imkanları katılımcı sayısı ile doğru orantılı olarak anlaşma sağlanan acente tarafından ayarlanmaktadır. Kongre tarihine 25 gün kalana kadar tarafımıza bildirilen talepler hazırlık masrafları düşüldükten sonra iade edilebilecektir. Ancak daha sonra yapılan talepler kongre yönetiminden bağımsız olarak geliştiği için iadesi maalesef mümkün olamayacaktır.
20Peter Lang Uluslararası Kitap Bölümü Hakkında
Peter Lang Yayınevi ile yapılacak yayınlar özel şartlara tabiidir. Kongre kitapları ayrıca basılacaktır. Kitap bölümü olarak yapılacak çalışmalar kongrede bizzat sunulan çalışmalardan derlenecektir. Kongre katılım ücretinden ayrı değerlendirilecektir. Ayrıntılar için iletişime geçiniz.

Sorunuza cevap bulamadınız mı?